• Domov
 • Krása
 • Růst chloupků po laserové epilaci zad. Co očekávat?

Růst chloupků po laserové epilaci zad. Co očekávat?

Laserová epilace zad je bezpochyby nejúčinnější metodou odstranění chloupků, která vás dlouhodobě zbavuje nutnosti bojovat s chloupky v této partii, a to často s cizí pomocí

Tento proces využívá laserové záření k odstranění chloupků z těla. Během procedury se laserový paprsek směřuje na vlasové folikuly, což způsobuje, že se přehřejí a poškodí, což následně brání dalšímu růstu chloupků.

Jedním z klíčových faktorů, kterými se pacienti zajímají, je růst chloupků po provedení této kosmetické procedury. Chcete-li lépe porozumět tomu, co se stane po laserové epilaci zad, je důležité zvážit několik klíčových faktorů a usměrnit svá očekávání.

Obsah

Faktory ovlivňující růst chloupků po laserové epilaci

Růst chloupků po laserové epilaci není jednotný a může se lišit mezi různými lidmi. Existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit, jak rychle se chloupky vrátí a jaké budou.

 • Typ chloupků: Typ chloupků hraje klíčovou roli v tom, jak bude reakce na laserovou epilaci. Tmavé, hrubé chloupky obvykle reagují lépe na proceduru než jemné nebo světlé chloupky.
 • Barva pokožky: Kontrast mezi barvou pokožky a barvou chloupků je důležitým faktorem. Laserová epilace funguje nejlépe u osob s tmavou pokožkou a tmavými chloupky, protože laserový paprsek dokáže snadno rozlišit mezi chloupky a okolní pokožkou.
 • Hustota chloupků: Množství chloupků na ošetřené oblasti může ovlivnit účinnost laserové epilace. Více chloupků může vyžadovat více procedur k dosažení požadovaných výsledků.
 • Hormonální vlivy: Hormonální změny, jako je těhotenství nebo hormonální nerovnováha, mohou ovlivnit růst chloupků po laserové epilaci. Některé hormonální změny mohou znovu aktivovat i spící a poškozené vlasové folikuly.

Co můžete očekávat po laserové epilaci

Po provedení laserové epilace na zádech mohou pacienti očekávat několik změn v růstu chloupků.

 • Počáteční růst chloupků: Po laserové epilaci se může zdát, že chloupky začnou růst znovu. To však může být jen způsobeno tím, že některé chloupky byly v době procedury v aktivní fázi růstu, zatímco jiné byly v klidové fázi. Postupem času by měl růst chloupků postupně klesat.
 • Postupná redukce růstu: Jednou z výhod laserové epilace je postupné snižování růstu chloupků. Po několika procedurách by měl růst chloupků významně klesnout, a to včetně chloupků, které znovu vyrostly.
 • Doporučení pro údržbu: Po provedení laserové epilace je důležité pečovat o pokožku a následovat pokyny svého specialisty nebo dermatologa. To může zahrnovat použití ochranného opalovacího krému a vyvarování se depilaci chloupků mezi procedurami.

Kdy je vhodné konzultovat záležitost s odborníkem

I když je laserová epilace obecně bezpečným postupem, existují situace, kdy byste měli konzultovat s dermatologem nebo specialistou na laserovou epilaci. Patří sem:

 • Pokud máte jakékoliv neobvyklé reakce na proceduru, jako je silné podráždění kůže, zarudnutí nebo tvorba puchýřů.
 • Pokud se vám chloupky začnou znovu rychle a hojně objevovat i po několika procedurách.
 • Pokud máte potíže s pokožkou  jako jsou infekce nebo záněty v místech ošetření laserem.

V takových případech je důležité konzultovat s odborníkem, aby bylo možné vyhodnotit situaci a přijmout vhodná opatření.

Shrnutí

Laserová epilace zad může být efektivním způsobem, jak se zbavit nežádoucích chloupků na zádech. Nicméně, je důležité mít reálná očekávání ohledně růstu chloupků po provedení této procedury. Faktory jako typ chloupků, barva pokožky, hustota chloupků a hormonální změny mohou ovlivnit výsledky.

Počáteční růst chloupků a jejich postupné snižování jsou běžné, a to je součástí procesu. Pacienti by měli dodržovat doporučení svého odborníka ohledně péče o pokožku a následovat plán procedur, aby dosáhli nejlepších výsledků. Pokud vzniknou jakékoliv neobvyklé problémy nebo obavy ohledně růstu chloupků po laserové epilaci, měli by vše okamžitě konzultovat s lékařem.

Slavomír Dušek