• Domov
 • Krása
 • Permanentní oční linky vám udělají v každém salonu. Pouze někde se vám však tento kosmetický zákrok vyplatí!

Permanentní oční linky vám udělají v každém salonu. Pouze někde se vám však tento kosmetický zákrok vyplatí!

Chcete si nechat udělat permanentní oční linky jelikož vás trápí příliš řídké řasy? Nebo o tom uvažujete, protož vás unavuje každodenní manipulace s tužkou a řasenkou? Anebo jen nesnášíte večerní odličování a hledáte nějaké řešení? Ať jsou vaše pohnutky jakékoliv, zdá se, že permanentní oční linky mohou být pro vás to pravé. 

Kde ale zákrok podstoupit, abyste byla s výsledkem spokojená? Jak poznat kvalitní salon krásy?

Obsah

Permanentní oční linky patří k velmi oblíbeným zákrokům

Permanentní oční linky jsou kosmetickým zákrokem, který získává na popularitě díky své schopnosti zdůraznit krásu očí a ušetřit čas strávený každodenním líčením. Tato procedura, známá také jako mikropigmentace, zahrnuje aplikaci speciálního pigmentu do vrchní vrstvy kůže v oblasti očních linek. Výsledkem je dlouhotrvající efekt, který může vydržet i několik let. Nejčastěji jde o 2 až 3 roky. A to s minimální potřebou údržby. Tento zákrok umožní zvýraznit oči, vylepšit jejich tvar a dosáhnout efektu hustých řas.

Co salony krásy běžně nabízejí?

Salony krásy jsou oázami, kde se snoubí relaxace s krásou. Jednou z velmi oblíbených procedur je právě vytváření permanentních očních linek, které ženám zajišťuje dlouhodobě krásný vzhled jejich očí. Kromě toho se v salonech často setkáváme s procedurami jako je permanentní make up rtů, tetování vlasů, běžná manikúra či pedikúra, ale i různé typy masáží. Většina salonů také nabízí služby v oblasti péče o pleť, včetně faceliftu a anti-age terapií. Nechybí ani klasické služby jako stříhání, barvení a styling vlasů. Některé ze salonů pojímají své služby zeširoka, jiné jsou spíše úzce zaměřené.  

Co si můžete běžně dopřát:

 1. Vytváření permanentních očních linek, rtů, obočí atd.
 2. Manikúra a pedikúra
 3. Různé typy masáží
 4. Péče o pleť a anti-age terapie
 5. Stříhání, barvení a styling vlasů

Musíte si umět vybrat

Dokonalý make up není žádná samozřejmost. To asi dobře víte. Při rozhodování o tom, kde si necháte permanentní oční linky udělat, proto musíte pečlivě posoudit všechny aspekty této procedury. Tento kosmetický zákrok, jak jeho název napovídá, je totiž permanentní. 

A s výsledkem procedury budete muset nějaký čas žít. Je zkrátka důležité si uvědomit, že výsledky takového zákroku jsou obvykle dlouhodobé a mohou výrazně ovlivnit vzhled obličeje. Proto by měla každá žena pečlivě zvážit hned několik důležitých věcí, než si vybere salon, kde proceduru podstoupí. Jde jak o kvalifikaci a zkušenosti personálu, který službu provádí, tak o použité materiály a techniky. Dále je klíčové obstarat si informace o možných rizicích a vedlejších účincích. 

Musíte rovněž zvážit, zda může výsledný efekt vůbec odpovídat vašim očekáváním a estetickým představám. Detailní konzultace s odborníkem před samotným zákrokem by měla být rovněž zcela samozřejmou součástí této procedury. Je totiž nezbytná právě pro posouzení reálnosti vašich očekávání, ale i pro vaši bezpečnost s ohledem na zdraví. 

Musíte si zkrátka umět vybrat vhodný salon, který nejlépe poznáte na základě těchto hledisek:

 • Certifikace a kvalifikace personálu
 • Kvalita a bezpečnost používaných pigmentů
 • Moderní technologie a vybavení
 • Možnosti personalizace a individuální přístup
 • Dostupnost odborného poradenství a konzultací

Schopný a kvalifikovaný personál

Péče o krásu je svého druhu umění. Ovládáte ho, nebo děláte neustále nějaké chyby

Odborník se chyb dopouštět nesmí. Jedním z klíčových faktorů při výběru salonu pro permanentní oční linky je kvalifikovaný a zkušený personál. Kosmetička, která se vás ujme, by měla mít rozsáhlé znalosti a praktické zkušenosti s touto technikou. 

Je důležité, aby šlo o odborníka s patřičnou certifikací, který absolvoval specializované školení. Zkušenosti s různými typy tvarování, druhy používaného makeupu nebo s odlišnou citlivostí kůže jsou nezbytné pro dosažení co nejlepších výsledků. A to bez kompromisů v oblasti vašeho bezpečí a pohodlí.

Jen kvalitní materiály a špičkové technologie!

Při výběru salonu je rovněž důležité zvážit kvalitu a bezpečnost používaných produktů, zejména pigmentu, kterým jsou permanentní oční linky tvořeny. Produkty by měly být dermatologicky testované a schválené pro kosmetické použití. Pigment by neměly obsahovat alergeny a už vůbec ne nějaké toxické látky, aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí nebo jiných zdravotních komplikací. Kvalitní pigmenty také zaručují, že barva linek zůstane stálá a nezmění svůj odstín. 

Využití moderních technologií a špičkového vybavení je dalším zásadním aspektem při výběru salonu. Nejnovější zařízení umožňuje přesnější a šetrnější aplikaci pigmentu, což vede k lepším estetickým výsledkům a snižuje dobu nutnou ke zhojení. Kvalitní digitální tetovací strojky jsou obvykle spolehlivé. Bývají navrženy tak, aby umožňovaly jemnou a detailní práci, což je pro tak citlivou oblast, jako jsou oči, mimořádně důležité.

Individuální přístup přináší maximální spokojenost

Líčení se řídí trendy. Přesto je individuální přístup důležitý. Schopnost personalizovat celou proceduru s ohledem na jedinečné potřeby a přání každé ženy je významným faktorem, který byste při výběru salonu měli vzít v potaz. Každý člověk má specifický tvar očí a odlišnou představu o tom, jak by ideálně měly vypadat. Profesionální salon by měl být schopen nabídnout širokou škálu stylů a odstínů, aby vyhověl individuálním požadavkům. 

Každý odborník musí vzít v úvahu nejen estetické aspekty, ale také zdravotní stav a možné alergické reakce klienta, aby zajistil nejen nanejvýš efektní, ale i bezpečný výsledek. Srozumitelná komunikace mezi klientem a profesionálem je v tomto ohledu samozřejmě klíčová. Individuální přístup obvykle vede k dosažení maximální spokojenosti každé ženy.

Odborné poradenství a konzultace

Konzultace před zákrokem umožňuje zjistit přesné preference a očekávání klienta. Kvalitní služba by měla takovou konzultaci zahrnovat. Jde samozřejmě především o odborné poradenství před provedením zákroku. Během této konzultace by měl odborník poskytnout informace o celém procesu, včetně přípravy, péče po zákroku a očekávaných výsledcích. Je důležité, aby klient měl možnost prodiskutovat své představy a zmínit i případné obavy. Jedině tak, je možné dosáhnout odpovídajících výsledků.

Jen nešlápnout vedle!

Permanentní oční linky mohou být ozdobou každé ženy. Zdůrazní půvab očí i celého obličeje, ušetří spoustu času s líčením. Ráda byste vypadala dokonale? Každodenní nanášení i odstraňování make upu vás ani trochu nebaví? Permanentní oční linky jsou ideálním řešením. 

Jde už jen o to, nešlápnout vedle při výběru vhodného salonu. Zvládnete to?

Slavomír Dušek